” Nieświadomość w rodzinie” – prelekcja 8 luty 2018

Powiększ obraz

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radziejowie, Miejska i Powiatowa Biblioteka  im F. Becińskiego  w Radziejowie  zapraszają na prelekcję pt:” Nieświadomość w rodzinie”. Analiza dramatu relacji rodzic-dziecko na podstawie fragmentów  filmu Jana Komasy -„Sala samobójców”

 

Jedną z podstawowych funkcji rodziny jest pomieszczenie „wewnętrznego świata” dziecka, czyli jego uczuć, impulsów, myśli i zachowań. Gdy jest na to przestrzeń w rodzinie wtedy jest szansa, że dziecko będzie mogło prawidłowo się rozwijać, nawiązywać dobre relacje ze sobą i z innymi ludźmi. Gdy ta funkcja w rodzinie jest zakłócona, wtedy mogą pojawiać się problemy, które czasem wyrażają się w postaci różnych objawów u dzieci.

Opisany wyżej kłopot mają rodzice Dominika – bohatera filmu „Sala samobójców”. Nastolatek przeżywa traumę w szkole, nie podchodzi do matury, a potem odbiera sobie życie.

Celem warsztatu jest próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego dochodzi do tragedii rodzinnej i pokazanie na czym polega nieświadoma komunikacja między wszystkimi członkami rodziny.

 

Prelekcja zawiera elementy warsztatowe (przewidywany czas – 2,5 godz).

Spotkanie odbędzie się 08.02.2018r  o godz 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Radziejowie na ul. Objezdnej 33. Wstęp wolny.

prowadząca:

Adriana Meller Psycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta Psychoanalityczny , Członek Zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi terapię rodzinną, małżeńską oraz indywidualną terapie dzieci, młodzieży i osób dorosłych w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Radziejowie.